Moderne vychytávky, ktoré uľahčujú každodenné povinnosti

Práce v dome je naozaj veľa, preto nie je prekvapujúce, že hľadáme spôsoby, ako to všetko uľahčiť a urýchliť. Pod lupy berieme predovšetkým rôzne zariadenia na prípravu jedál a upratovanie. Výrobcovia týchto prístrojov tiež neostávajú dlžní a neustále sa objavujú novinky v tejto oblasti. Ktoré z nich by ste mali vyskúšať vo vašom dome?

 Aby upratovanie bolo ľahšie, teda vysávače

 V tejto oblasti sa určite veľa deje. Ukazuje sa, že vysávače sú čoraz inteligentnejšie zariadenia, ktoré napríklad upratujú za nás, keď nás nie je doma. Avšak pre milovníkov tradičných vysávačov, ktorí si prístroj chcú držať vo svojich rukách, bol vytvorený bezdrôtový vysávač. Samozrejme, objavil sa a hneď si našiel skupinu horlivých fanúšikov, ale aj odporcov. Vysávač v stojacom prevedení, ako sa tiež nazýva bezdrôtový vysávač a iné podobné, je charakteristický tým, že svojím vzhľadom pripomína tradičný vysávač, ale nemá kábel ani ťažké zariadenie, ktoré musíme ťahať za sebou. To je tiež jeho hlavnou výhodou: ľahkosť a mobilita. Ak niekto upratoval schody a skryté miesta tradičným vysávačom, určite ocení bezdrôtový vysávač. 

Ďalšie výhody stojacich vysávačov 

Chýbajúci kábel a ľahký a mobilný tvar nie sú jediné výhody tohto druhu vysávačov. Mnoho modelov má ďalšie kefy, ktoré veľmi uľahčujú upratovanie zvierskych chlpov z čalúnenia, klávesnice pri počítači aj z posteľnej bielizne. Ľahko ho môžete vziať aj na iné miesto, napr. do auta a ľahko vysať čalúnenie. Jeho malý tvar umožňuje skryť ho takmer kdekoľvek a vytiahnuť ho kedykoľvek. Čo by ste mali o nich ešte vedieť? Zvyčajne nevyžadujú použitie tradičných, vymeniteľných vrecká na prach.

Odpurcovia poukazujú na nevýhody, ktoré môže mať bezdrôtový vysávač. Ukazuje sa, že niektoré modely majú malé nádoby na prach, čo znamená častejšie čistenie prístroja. Pre niektorých používateľov je tiež problém nabíjanie batérie, ale vzhľadom na to, že je to bezdrôtový vysávač, malo by to byť celkom pochopiteľné a skôr by to malo byť výhodou. Niektoré modely tiež nemajú funkciu nepretržitej práce, čo môže byť náročné na prst.

 Čo ešte uľahčí prácu v dome?

 Moderné zariadenia sa pomerne pravidelne objavujú na trhu, aby uľahčili prípravu jedál, upratovanie, skladovanie alebo dokonca žehlenie. Indukčné dosky a počítačom riadené rúry sú už štandardom, rovnako ako chladničky. Moderné kuchynské roboty pripravia takmer celé jedlo za vás, vrátane ohrievania a rozmrazenia. Niet pochýb o tom, že tieto moderné zariadenia výrazne uľahčujú prácu v kuchyni a aj iné úlohy, ktoré musíte denne vykonávať v dome. Ak však môžeme svoj život uľahčiť týmto spôsobom, prečo z toho neťažiť? Koneckoncov, voľný čas, ktorý tým získate, môžete využiť iným spôsobom.

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *